Národní centrum bezpečnějšího internetu (NCBI) je nezisková nevládní organizace založená v roce 2007 s cílem informovat a vzdělávat děti, jejich rodiče, pečovatele, prarodiče, učitele, sociální pracovníky, odborníky pro práci s mládeží a zainteresovanou veřejnost o bezpečném užívání internetu a online technologií. Sdružení podporuje výzkum a studium problematiky bezpečnějšího internetu, vytváří knihovnu výukových a metodických dokumentů, které se vztahují k problematice bezpečnější online komunikace, a přehled osvědčených postupů v dané oblasti.

Osvětové centrum bezpečnějšího internetu se zaměřuje zejména na prevenci online kriminality a vzdělávání uživatelů internetu. Vzdělávací materiály a metodiky NCBI jsou zpřístupněny na stránkách Bezpečně online, http://bezpecne-online.cz

Pro dosažení svých cílů NCBI využívá dotační programy a projekty. Nejvýznamnějšími z nich jsou evropský program eSafety Label a národní programy prevence, realizované formou odborného partnerství ve spolupráci s kraji ČR (např. Praha bezpečně online).

PARTNEŘI


 

Bezpečně-online.cz

Scroll to top
DMC Firewall is a Joomla Security extension!